کارمزد باسلام چقدره؟

مدل های محاسبه کارمزد فعلی باسلام:
الف) غرفه‌دارهای باسلام که تنظیمات ارسال رایگان غرفه‌شون فعال هست، 6% کارمزد پرداخت می‌کنند. ( این یعنی مشتری هزینه ارسال پرداخت نمی‌کند)
ب) غرفه‌دارهای باسلام که تنظیمات ارسال رایگان غرفه‌شون غیر فعال هست، 9% کارمزد پرداخت می‌کنند ( یعنی هزینه ارسال توسط مشتری پرداخت می‌شود)

* از تاریخ 1 فروردین 1402 سقف کارمزد برای تمامی سفارشات 100 هزار تومان می‌شود.
مثلا اگر شما یک یخچال به مبلغ 70 میلیون تومان در باسلام بفروشید، به ازای این مبلغ فروش فقط 100 هزارتومان کارمزد پرداخت می‌کنید.

با استفاده از محاسبه‌گر زیر می‌تونید قیمت فاکتورهای مختلف را با کارمزد “ارسال غیر رایگان” و “ارسال رایگان” مشاهده کنید :

 

محاسبه کارمزد باسلام


لطفا گزینه “ارسال غیر رایگان” یا “ارسال رایگان” را انتخاب کنید:مبلغ فاکتور: 500,000 تومان
کارمزد باسلام: 45,000 تومان

 

همانطور که در محاسبه‌گر بالا مشاهده کردید در هر دو مدل کارمزد “ارسال غیر رایگان” و “ارسال رایگان“، بالاترین کارمزدی که شما به باسلام پرداخت می‌کنید، فقط 100 هزارتومان می‌باشد.
این یعنی هرچقدر که مبلغ سفارش ثبت شده بالا باشد (مثلا اگر شما یک فرش به مبلغ  20 میلیون تومان در باسلام بفروشید)، به ازای این مبلغ سفارش، فقط 100 هزارتومان کارمزد پرداخت می‌کنید.

بریم باهم 2 تا مثال با مبلغ سفارش های متفاوت ببینیم:

این جدول داره نشون میده که اگه محاسبه کارمزد باسلام سقف نداشت، در فاکتور فروش یخچال، شما باید مبلغ 6 میلیون و 300 هزارتومان  (ارسال غیر رایگان) یا 4 میلیون و 200 هزارتومان (ارسال رایگان) به عنوان کارمزد پرداخت می کردید. ولی چون کارمزد در باسلام سقف داره، پس باسلام بیشتر از 100 هزارتومان از روی این فاکتور کسر نمی‌کنه.

 

خبر خوب!
به زودی به ازای تمامی دسته بندی های محصولات، درصد کارمزد باسلام به طور اختصاصی بهبود پیدا می‌کنه و به طور مثال برخی از محصولات با حاشیه سود کمتر کارمزد کمتری خواهند داشت.

 

 

به بالای صفحه بردن