چجوری برچسب غرفه برتر بگیرم؟

انتخاب «غرفه‌ی برتر» و گرفتن نشان اون توسط غرفه‌داران، یکی از طرح‌های نظام تشویقی باسلامه. توی این طرح، عملکرد غرفه‌داران به صورت شفاف و با منطق ساده و بدون پیچیدگی، ارزیابی می‌شه و نتیجه‌ی اون به شکل «نشان غرفه‌ی برتر»در صفحه‌ی غرفه و محصولات اون، به مشتری‌ها نشون داده می‌شه.

گزینه‌ی «غرفه‌ی برتر» در قسمت مدیریت غرفه اضافه شده و از طریق اپلیکیشن «غرفه من» یا وب‌سایت باسلام قابل دسترسیه.

مزایای نشان غرفه‌ی برتر

نشان غرفه‌ی برتر اهداف و نتایج مختلفی داره و بعضی از اون‌ها این‌جا ذکر شده:

  • ارزیابی شفاف و روزانه مدیریت غرفه، به غرفه‌دارها کمک می‌کنه تا وضعیت خودشون رو مشاهده و عملکردشون رو بهتر کنند و از نظر فروش نتیجه‌ی بهتری بگیرند.
  • کاربران باسلام با اطمینان بیشتری از «غرفه‌های برتر» خرید می‌کنند و تجربه‌ی خرید بهتری هم خواهند داشت.
  • با افزایش احتمال مشاهده و غروش غرفه‌های برتر، تلاش غرفه‌دارهایی که تجربه‌ی خرید بهتری ایجاد می‌کنند، بی‌نتیجه نمی‌مونه.
  • نشان غرفه‌ی برتر، از مسیرهای مهم رشد غرفه‌داران باسلامیه تا بر اساس استعداد و تلاش خودشون، کسب‌وکارشون رو رشد بدند.

شاخص‌های غرفه‌ی برتر

بعد از مطالعه و تحلیل داده‌های مربوط به عملکرد غرفه‌دارها، برای انتخاب غرفه‌ی برتر و نشان اون، سه تا شاخص تهیین شد و غرفه‌دارها با گرفتن نمره‌ی کافی توی هر سه شاخص، می‌تونند این نشان رو دریافت کنند:

۱. میانگین امتیاز (ستاره) کل محصولات غرفه ۴.۵ باشه،

۲. مجموع تعداد ثبت امتیاز (ستاره) برای همه‌ی محصولات غرفه حداقل ۲۰ تا باشه،

۳. درصد ارسال‌های مشکل‌دار غرفه‌دار (بدون لغو غرفه‌دار یا ثبت نارضایتی مشتری‌ها)، ۵٪ یا کم‌تر باشه.

محاسبه‌ی شاخص‌های غرفه‌ی برتر

مبنای محاسبه‌ی سه تا شاخص غرفه‌ی برتر، بازه‌ی زمانی ۳ ماهه‌ی دوره‌ی ارزیابیه. انتخاب بازه‌ی ۳ ماهه برای اینه که غرفه‌دار فرصت جبران مشکلات یا کاهش امتیاز رو داشته باشه.

علاوه بر اون، شاخص‌های میانگین و تعداد امتیازات (ستاره‌ها) بر اساس زمانی که مشتری امتیاز رو ثبت می‌کنه محاسبه می‌شه؛ نه بر اساس زمان ثبت اون سفارش. مثلاً اگر سفارش یک مشتری در یک بازه‌ی زمانی انجام بشه اما امتیاز محصول بعد از پایان اون دوره‌ی ارزیابی سه ماهه ثبت بشه، این امتیاز و شمارش اون برای دوره‌ی بعدی لحاظ می‌شه.

در شاخص ارسال بدون مشکل، مواردی که غرفه‌دار مقصر نبوده در محاسبه در نظر گرفته نمی‌شه.

اعتبار نشان غرفه‌ی برتر

اعتبار غرفه‌‌ی برتر یک ماهه و بعد از اون، ارزیابی مجدد انجام می‌شه و در صورتی‌که غرفه‌دار امتیازهای لازم رو دوباره کسب کرده باشه، جزو غرفه‌های برتر ماه بعد هم قرار می‌گیره.

اعطای نشان غرفه‌ی برتر سقف و محدودیتی نداره.