Search

پردازش سفارشات

پردازش سفارشات

وقتی سفارشی برای شما ثبت شود، به شماره‌ای که با آن غرفه را ساخته‌اید پیامک ارسال می‌شود. بنابراین سعی کنید همیشه شماره همراه غرفه‌تان در دسترس باشد. 
بعد از دریافت سفارش، باید طی 16 ساعت اول تعیین کنید که آیا می‌توانید بسته را ارسال کنید یا خیر؟! از مسیر «سربرگ سفارشات> سفارشات در حال پردازش> تأییدیه سفارش» تأیید کنید.
اگر می‌توانید ارسال کنید، باید عبارتی را که نوشته “تایید می‌کنم” را بزنید و سپس شروع کنید به آماده‌سازی محصول برای مشتری!
 
در صورتی که امکان ارسال سفارش ثبت شده را ندارید، می‌توانید به روش زیر سفارش را لغو کنید؛ اما دقت داشته باشید لغو سفارش از امتیاز غرفه ی شما کسر خواهد کرد.
با مراجعه به پنل غرفه، وارد بخش سفارشات شوید و سفارش مورد نظر را باز کرده و  گزینه مشکلی دارم را انتخاب کنید و گزینه «لغو اقلام سفارش» را ثبت کنید .
 
در باسلام، ارسال کالا به عهده غرفه‌دار است و وقتی سفارشی دریافت  باید خودش را از طریق دفاتر پستی و یا پیک (بسته به روش ارسال آن سفارش) برای مشتری ارسال کند.
 
مبلغ کل سفارش، شامل قیمت محصول و هزینه‌ی ارسال، دست باسلام به امانت می‌مونه و بعد از ارسال محصول، تحویل به مشتری و ثبت رضایتش، به شما پرداخت می‌شه. طبق قانون، بعد از دریافت محصول، مصرف‌کننده ۷ روز فرصت انصراف داره و درصورتی‌که مشتری در این مدت از حق خود با «ثبت مشکل» استفاده نکنه، رضایتش به‌صورت خودکار ثبت می‌شه تا مرحله‌ی تسویه با غرفه‌دار انجام بشه.
 
مشتری طبق قوانین تجارت الکترونیک تا 7 روز می‌تواند اعلام رضایت یا ثبت مشکل کند و در صورتی که حق با مشتری باشد می‌تواند محصول را مرجوع کند.
 
همو‌ن‌طور که می‌دونی، شما وقتی محصولی رو به غرفه‌ت اضافه می‌کنی، یه بخشی داره به اسم «زمان آماده‌سازی» که یه مدتی رو مشخص می‌کنی. مثلا ۲ روز. این یعنی شما به مشتریت متعهد می‌شی که اگه سفارش بده، شما حداکثر تا ۲ روز بعد از ثبت سفارش،‌ محصول رو براش ارسال کنی.
 

وقتی غرفه‌دار سفارش مشتری رو تأیید می‌کنه یعنی بهش قول داده که خیالت راحت! من محصولات سفارش رو برات می‌فرستم؛ پس نباید زیر قولش بزنه و بد عهدی کنه! این، هم دور از اخلاقه و هم باعث کم شدن مشتری و فروش میشه.

ادامه مطلب