وقتی سفارشی برای شما ثبت شود، به شماره‌ای که با آن غرفه را ساخته‌اید پیامک ارسال می‌شود. بنابراین سعی کنید همیشه شماره همراه غرفه‌تان در دسترس باشد. 
بعد از دریافت سفارش، باید طی 16 ساعت اول تعیین کنید که آیا می‌توانید بسته را ارسال کنید یا خیر؟! از مسیر «سربرگ سفارشات> سفارشات در حال پردازش> تأییدیه سفارش» تأیید کنید.
اگر می‌توانید ارسال کنید، باید عبارتی را که نوشته “تایید می‌کنم” را بزنید و سپس شروع کنید به آماده‌سازی محصول برای مشتری!

این محتوای آموزشی، توسط ” راضیه یزدی ” تولید و با تایید باسلام منتشر شده است.
در صورتی که امکان ارسال سفارش ثبت شده را ندارید، می‌توانید به روش زیر سفارش را لغو کنید؛ اما دقت داشته باشید لغو سفارش از امتیاز غرفه ی شما کسر خواهد کرد.
با مراجعه به پنل غرفه، وارد بخش سفارشات شوید و سفارش مورد نظر را باز کرده و  گزینه مشکلی دارم را انتخاب کنید و گزینه «لغو اقلام سفارش» را ثبت کنید .
* توجه داشته باشید در هر ماه فقط امکان ثبت 20 درخواست کنسلی وجود دارد *
در باسلام، ارسال کالا به عهده غرفه‌دار است و وقتی سفارشی دریافت  باید خودش را از طریق دفاتر پستی و یا پیک (بسته به روش ارسال آن سفارش) برای مشتری ارسال کند.

به زمان آماده‌سازی و ارسال محصول که خریدار بر اساس آن خرید کرده است، متعهد باشید و پس از ارسال محصول، کد رهگیری آن را در سربرگ سفارشات ثبت کنید. پس حتما به زمان آماده سازی محصول دقت شود و در همان زمان محصول ارسال شود. در غیر اینصورت امتیاز غرفه به طور خودکار پایین می‌رود.

چند نکته:

  • اگر ارسال سفارش از طریق پیک باشد، با مشتری زمان ارسال پیک را از طریق گفتگو هماهنگ کرده و شماره ایشان را به پیک دهید.
    لغو سفارش یا تأخیر در تأیید آن یا زمان ارسال محصول، در عملکرد غرفه ثبت و امتیاز منفی محسوب می‌گردد.
    سه کار مهم بعد از ارسال سفارش مشتری به ترتیب: ثبت بارکدرهگیری مرسوله در اپلیکیشن، حفظ ارتباط با مشتری در گفتگو، درخواست ثبت تجربه خرید روی سفارش البته از پیام‌های پی در پی در گفتگو برای گرفتن ثبت تجربه خودداری کنید.
 
 
مشتری طبق قوانین تجارت الکترونیک تا 7 روز می‌تواند اعلام رضایت یا ثبت مشکل کند و در صورتی که حق با مشتری باشد می‌تواند محصول را مرجوع کند.

محصولاتی که قابل مرجوع نیستند
- محصولات آرایشی، بهداشتی و محصولاتی که بسته بندی اولیه یا پلمپ آن خدشه دار ویا از حالت اولیه ی اش خارج شده است.
- موارد ترجمه، طراحی، محتوا و مواردی که به صورت فیزیکی کالایی رد و بدل نمی‌شود.
- محصولاتی که به صورت سفارشی با درخواست مشتری تهیه می‌شوند و صحت سلامت آن توسط کارشناسان پشتیبانی تایید شده است.
- محصولات تازه خوری ( تحویل گرفتن این محصولات از پیک به منزله ی ثبت رضایت از سمت مشتری است) .
- لباس نوزاد و لباس زیر .
- محصولات خوراکی ای که بسته بندی اولیه آن‌ها باز شده باشد.
- البسه زنانه و مردانه که از بسته بندی خود خارج شدند ( به علت همه گیری بیماری کرونا)
اما در مورد خاص تشخیص نهایی مرجوعی و یا عدم آن توسط کارشناسان ما می‌تواند تغییر کند .

هزینه مرجوعی
در مواردی که خطا از جانب غرفه دار باشد هزینه مرجوعی با خود ایشان و مواردی که مشتری بر حسب سلیقه، درخواست مرجوعی دارد خودش موظف به پرداخت هزینه مرجوعی می‌باشد.
تذکر : مسئولیت انتخاب دسته بندی اشتباه به عهده ی غرفه دار است.
مبلغ کل سفارش، شامل قیمت محصول و هزینه ارسال، نزد باسلام به امانت می‌ماند و پس از ارسال محصول، تحویل به خریدار و ثبت رضایت وی، به شما پرداخت می‌شود. طبق قانون، پس از دریافت محصول، مصرف‌کننده ۷ روز فرصت حق انصراف دارد و چنانچه خریدار باسلامی در این مدت از حق خود با «ثبت مشکل» استفاده نکند، رضایت خریدار به صورت خودکار ثبت می‌شود تا مرحله تسویه با غرفه‌دار آغاز گردد. 

برای آغاز مرحله تسویه‌حساب، لازم است درخواست آن را از مسیر «سربرگ غرفه> تسویه حساب و امور مالی> درخواست تسویه» اعلام کنید. پس از ثبت درخواست تسویه، تسویه مالی طی ۵ روز کاری انجام و مبلغ آن از طریق سامانه پایا به حساب غرفه‌دار واریز می‌شود.
تسویه‌حساب فروش در باسلام، برای غرفه‌‌دار احراز هویت شده انجام می‌شود. لذا نیاز است تا کد ملی ، شماره شبا و مشخصات ثبت شده ، حتما به نام خود غرفه دار باشد.


این محتوای آموزشی، توسط ” راضیه یزدی ” تولید و با تایید باسلام منتشر شده است.
شما میتوانید ، با مراجعه به پنل غرفه، وارد بخش سفارشات شوید و سفارش مورد نظر را باز کرده و گزینه مشکلی دارم را انتخاب کنید و درخواست ارسال با تاخیر خود را ثبت کنید.
در این قسمت میتوانید زمان ارسال سفارش را بین 2 الی 8 روز به تاخیر بیندازید.
پس از ثبت زمان مورد نظر ، مشتری باید درخواست شما را تایید کرده تا زمان آماده سازی شما افزایش یابد
و در صورت عدم تایید درخواست شما تا 24 ساعت ، سفارش شما لغو خواهد شد .
در صورت نیاز میتوانید در قسمت توضیحات ، دلیل تاخیر در ارسال را برای مشتری خود ثبت کنید .
به بالای صفحه بردن