Search

ویژگی محصولت رو تو استوری به مشتری نشون بده

فروش بیشتر

ویژگی محصولت رو تو استوری به مشتری نشون بده

دستورالعمل Story در باسلام

 1. دستورالعمل پیش‌رو به جهت تعیین چهارچوب‌ها و قوانین الزامی برای ایجاد و بارگذاری استوری در فضای اپلیکیشن باسلام توسط غرفه‌داران تدوین و تصویب شده است. این دستورالعمل و سایر آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی که از طریق راه‌های ارتباطی باسلام به صورت عمومی یا موردی به اطلاع کاربران می‌رسد، مجموعاً جزو شرایط استفاده و بهره‌برداری از باسلام است. استفاده غرفه‌داران از باسلام، به منزله پذیرش همه قوانین و مقررات فوق‌الذکر است.
 2. باسلام هیچ نقش مستقیم یا غیرمستقیمی در مدیریت غرفه، عرضه و فروش محصولات (از قبیل تولید، انبارداری، آماده‌سازی، کیفیت، سلامت و اخذ مجوزهای قانونی) ندارد و غرفه‌داران ملزم به رعایت همه الزامات قانونی جمهوری اسلامی ایران بوده و تمام مسئولیت حقوقی و کیفری ناشی از اقدامات غرفه‌دار تماما بر عهده غرفه‌دار است.
 3. هم‌چنین قرارداد ( terms-of-use) ما بین باسلام و کاربران و غرفه‌داران مهم‌ترین سند از قوانین و شرایط استفاده از بازار اجتماعی باسلام است و تمامی تعهدات و تکالیف در ایجاد و بارگذاری استوری (Story) از آن نشات می‌گیرد.
 4. هر آنچه کاربر هنگام استفاده از خدمات باسلام در فضای استوری منتشر می‌کند، محتوای کاربر محسوب می‌شود و کاربر هنگام درج محتوا، می‌بایست قوانین کشور (مانند قانون جرایم رایانه‌ای، فهرست مصادیق محتوای مجرمانه و قوانین و مقررات تبلیغاتی کشور)، احکام شرعی، اخلاق و عرف جامعه و مفاد این قرارداد را رعایت کند و تمام مسئولیت و تبعات حقوقی و کیفری آن را بپذیرد.
 5. اهم عناوین مصادیق محتوای مجرمانه عبارت است از: محتوا علیه عفت و اخلاق عمومی، مقدسات اسلامی، امنیت و آسایش عمومی، مقامات و نهادهای دولتی و عمومی، محتوای قابل استفاده برای ارتکاب جرایم رایانه‌ای، محتوای تحریک و ترغیب یا دعوت کننده به ارتکاب جرم و محتوای مجرمانه مربوط به امور سمعی و بصری و مالکیت معنوی و …
 6. در فروش آنلاین، تعهد به سلامت و کیفیت محصولات، ارائه مجوزهای قانونی لازم، مشخصات صحیح و نیز ارسال محصول مطابق این تعهدات، جزو تکالیف قانونی غرفه‌داران است و باسلام در حد توان و در چهارچوب قوانین و مقررات، مجاز به نظارت و راستی آزمایی در بازار است.
 7. انتشار محتوا در اپلیکیشن در قالب استوری منوط و مشروط به رعایت قوانین کشور و مقررات است. مهم‌ترین مسائل و مقررات در قسمت راهنمایی و آموزش باسلام آورده شده و غرفه‌داران لازم است آن را مطالعه‌ کنند. قوانین مربوط به انتشار محتوا در استوری همان قوانین انتشار محتوا در سایت و غرفه می‌باشد و رعایت آن الزامی است.
 8. قوانین بارگذاری تصویر محصول
 9. قوانین بارگذاری ویدئو برای محصول
 10. نکات مهم ثبت صحیح قیمت محصول
 11. قوانین فیلترینگ در تصویر محصول
 12. سند ممنوعات
 13. غرفه‌دار مجاز به انتشار محتوایی مبنی بر ادعای کذب و دروغ و برخلاف واقع نمی‌باشد؛ برای مثال معرفی خود به عنوان نمایندگی رسمی یک برند معروف یا غیرمعروف، داشتن حق فروش انحصاری در باسلام، ادعای ارگانیک بودن (بدون داشتن گواهی قانونی) یا صددرصد تضمینی بودن و … در رابطه با کالای استوری شده.
 14. غرفه‌دار در استفاده از محتوای استوری ملزم به رعایت مالکیت معنوی و حقوق دیگران می‌باشد و از این جهت مسئولیتی متوجه باسلام نیست و در صورت اطلاع، باسلام می‌تواند مقررات خود را اعمال کند.
 15. غرفه‌دار نباید اطلاعات حساس، خصوصی و محرمانه خود یا دیگران را در استوری‌ها منتشر کند یا در اختیار کاربران قرار دهد. باسلام در مورد سوءاستفاده از این اطلاعات و خسارت‌های احتمالی هیچ مسئولیتی را نمی‌پذیرد.
 16. غرفه‌دار برای تولید، انتشار و انتقال محتوا مجاز به استفاده از سیستم‌های ماشینی، رایانه‌ای و ربات (غیر واقعی) نیست.
 17. انتشار محتوای خارج از موضوع فعالیت و خدمات باسلام (مانند مباحث سیاسی و حزبی)، توهین، تهمت و رقابت ناسالم با دیگر غرفه‌ها و محتوای غیرمجرمانه اما نامناسب و خارج از عرف (مانند تصاویر ترسناک و شوخی‌های خلاف شئون اخلاقی) در استوری مجاز نیست.
 18. محتوای استوری‌ها در اپلیکیشن باسلام باید مرتبط با محصولات همان غرفه باشد.
 19. فتوشاپ تصاویر و عکس‌های بارگذاری شده در استوری درصورتی که ثابت شود تصویر با کالای موجود در غرفه یا کالای ارسالی مغایرت دارد،ممنوع می‌باشد.در صورت تخلف غرفه‌دار، باسلام مجاز به اعمال مقررات خود می‌باشد.
 20. غرفه‌دار تنها درصورتی مجاز به درج نظرات (اسکرین از گفتگو و …) خریداران در استوری‌ است که یا از خریدار اجازه گرفته باشد یا نام کاربری و تصویر و اطلاعات خریدار مشخص نباشد.
 21. استفاده و انتشار محتوای غرفه‌داران باسلام در بیرون از باسلام مجاز نیست؛ مگر در چهارچوب این قرارداد یا وجود امکان اشتراک گذاری توسط باسلام.
 22. باسلام نسبت به هرگونه ادعا یا خسارت احتمالی نسبت به محتوای غرفه‌دار هیچ مسئولیت مدنی و کیفری نخواهد داشت.
 23. غرفه‌دار با بارگذاری در باسلام، حق استفاده از آن، ویرایش، بازتولید و بازنشر را به باسلام به صورت انحصاری، قابل واگذاری به غیر، همه جانبه، غیرقابل استرداد می‌دهد.
 24. باسلام مجاز به نظارت بر همه محتوای غرفه‌داران در بستر باسلام است و در صورت تشخیص محتوای نامناسب یا ناقض قوانین کشور و مقررات باسلام، می‌تواند آن را بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعایی علیه باسلام مسموع نخواهد بود. هم‌چنین در این موارد، باسلام مجاز به اعمال مقررات خود است و نسبت به اقناع غرفه‌دار هیچ تعهدی ندارد.
 25. مرجع تشخیص و احراز تخلف غرفه‌داران از قوانین باسلام و هم‌چنین انجام فرآیند کارشناسی با کارشناسان باسلام است. انجام فرآیند داوری و تعیین داور به تشخیص باسلام می‌باشد. هم‌چنین باسلام اطلاعات غرفه‌داران متخلف را در صورت تشخیص خود یا درخواست مراجع ذی‌صلاح قضایی و قانونی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.