همونی که توی فروش حضوری به مشتری‌هات می‌گی رو بنویس!

بازاریابی محتوایی یکی از راه‌های مؤثر برای فروشه. این کار هم هزینه‌ی کم‌تری داره، هم به مشتری‌هاتون کمک می‌کنه تا درباره‌ی محصول شما شناخت بهتری پیدا کنند و بعد خرید کنند. معمولاً مشتری‌هایی که از طریق بازاریابی محتوایی با محصول شما آشنا نی‌شن، موندگارترند.

منظور ما از بازاریابی محتوایی چیه؟

بازاریابی محتوایی یعنی: مشتری‌تون رو به کمک محتوای جذاب و مفید، خیلی خوب با محصول‌تون آشنا کنید؛ بدون این‌که اون رو برای خرید محصول‌تون تحت فشار بذارید.

یک محتوای خوب، وقتی می‌تونه به خرید محصول منجر بشه که این چهار تا کار رو به ترتیب انجام بده. یعنی از تیتر مطلب تا پاراگراف آخر، این ویژگی‌ها رو داشته باشه:

  • جلب توجه(با استفاده از تیتر جذاب): تیتری که درباره‌ی نیاز مخاطب صحبت کنه، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیره. بنابراین به‌جای صحبت کردن درباره‌ی محصول خودتون، درباره‌ی چیزی که مشتری به اون نیاز داره صحبت کنید.
  • ایجاد علاقه (در پاراگراف اول): شما فقط چند ثانیه فرصت دارید که مخاطب‌تون رو به متن‌تون علاقه‌مند کنید. در پاراگراف اول نشون بدید که قرار نیست وقت مخاطب‌تون رو تلف کنید؛ فقط قراره واقعاً مشکلی از مشکلاتش رو حل کنید و منفعت مشخص و ارزشمندی به‌ش بدید.
  • میل پیدا کردن مخاطب به داشتن چیزی که شما معرفی‌ش می‌کنید (در ادامه‌ی متن).
  • دعوت به خرید (در پاراگراف آخر): مهم‌ترین چیزی که محتوا رو در خدمت فروش قرار می‌ده و اون رو از یک محتوای مفید معمولی جدا می‌کنه، دعوت پایان متن هست. در انتهای متن‌تون حتماً از مخاطب‌تون برای خرید محصول‌تون دعوت کنید.

اگر محتوای شما این چهار کارکرد رو داشته باشه، فروش محصولات شما با سرعت بیشتری افزایش پیدا می‌کنه.