Search

ستاره‌های محصول

ستاره‌های محصول

ستاره‌های محصول

نظرات و ستاره‌های محصول که توسط خریداران آن داده می‌شود، با وجود مشکلات و اشکالاتی که دارد، یک روش پذیرفته‌شده و جهانی در فرآیند فروش آنلاین و البته یکی دیگر از عوامل خیلی مهم در دیده شدن و فروش محصول از طریق سرچ باسلام و گوگل است:

 

۱ـ تعداد ستاره‌ها که به آن رنکینگ هم می‌گویند، در قرار گرفتن محصول در رتبه بالاتر در نتایج سرچ (با وجود دیگر شرایط لازم و کافی) تأثیر دارد. همچنین فیلتر امتیازات محصول نیز در صفحات نتایج سرچ برای استفاده مخاطبان وجود دارد تا مثلاً محصولات پنج ستاره را انتخاب و مشاهده کنند.

 

۲ـ این ستاره‌ها و تعداد نظرات مشتریان، در نتایج گوگل نیز دیده می‌شود و باعث انگیزه بیشتر کاربران و جستجوگران اینترنتی برای مشاهده آن می‌گردد. برای گرفتن تجربه مثبت خریداران و ستاره‌ها دو عامل اصلی و مهم وجود دارد: کیفیت و سلامت محصول + بسته‌بندی مناسب تا عالی آن.

 

این را هم بدانید که علاوه بر تلاش شما برای جذب ستاره محصول (با رعایت دو شرط پیش‌گفته و گفتگو با مشتری)، پلتفرم باسلام نیز در شرایط مختلف به خریداران یادآوری می‌کند که تجربه خرید خود را ثبت کنند و به محصولات ستاره دهند.

 

نکته دیگر که سئوئی است اینکه باسلام برای محصولات هر راسته، یک سئو اسنیپت (snippet) مناسب نیز در نظر گرفته است که کاربران گوگل آن را می‌بینند. نمونه آن را برای راسته آجیل و خشکبار در تصویر پیوست این پیام می‌بینید:

متنوع‌ترین آجیل و سایر خشکبارها با بهترین قیمت در باسلام.

 

اسنیپت، توضیحی است که در لینک صفحات جستجوی گوگل، زیر عنوان اصلی دیده می‌شود و جستجوگران و کاربران اینترنت، غالبأ با دیدن و خواندن آن، برای کلیک کردن تصمیم می‌گیرند.

 

—————————————————————————–

این متن توسط “مهدی خسروی” از تیم باسلام تولید شده است.

Leave a comment

شانزده + سه =