گام اول برای ایجاد غرفه، نصب اپلیکیشن “غرفه من” است. شما می‌توانید از طریق کافه بازار یا گوگل پلی، اپلیکیشن “ غرفه‌ من” را بر روی گوشی خود نصب کنید. بعد از عضویت در اپلیکیشن، اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و با افزودن محصولات منتظر فعال شدن غرفه‌تان شوید.
فعالسازی غرفه نیاز به بررسی داشته و شامل هزینه می باشد. 
در قسمت تنظیمات غرفه روی ستون اطلاعات غرفه بزنید و کادرها را به ترتیب پر کنید. کادرهایی که با علامت ستاره مشخص شده‌اند جزو موارد ضروری هستند و باید حتما وارد کنید.
 
 
                                                                           
 
 

کاور و لوگو غرفه:  در این قسمت باید عکس مناسبی را برای کاور و لوگوی غرفه خود انتخاب کنید. در انتخاب این دو عکس به دو نکته دقت کنید: 

  • عکس کاور غرفه باید طولی بین ۹۰۰ تا ۱۵۰۰ پیکسل و عرضی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ پیکسل داشته باشد. نسبت طول به عرض باید ۳ باشد.
  • لوگوی غرفه باید طولی بین ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ پیکسل و عرضی بین ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ پیکسل داشته باشد. نسبت طول به عرض باید ۱ باشد.
پیام غرفه‌دار: پر کردن این بخش ضروری نیست ولی مشتری می‌تواند در بالای صفحه غرفه‌تان این پیام را ببیند.
 
نام غرفه: این نام، در صفحه‌ی غرفه و برای مخاطبان نمایش داده می‌شود پس سعی کنید نام مناسبی برای غرفه‌ی خود انتخاب کنید. در انتخاب نام به نکات زیر دقت کنید:
  1. این نام مختصر و مفید باشد. نام مناسب غرفه، نامی است که معرف کار و محصول شما باشد. به معادل انگلیسی آن کلمه هم فکر کنید، چون شما باید در سایت باسلام یک آدرس انگلیسی برای غرفه‌تان در نظر بگیرید.
  2. نام انتخابی تکراری نباشد. قبل از اینکه نام غرفه‌تان را انتخاب کنید، سری به اسامی غرفه‌های دیگر هم بزنید. حتما بعد از اینکه به تکرار شدن برخی اسامی برمی‌خورید، باعث دلزدگی شما هم می‌شود.
  3. نام ماندگاری باشد که راحت‌تر در ذهن‌ها بماند. نامی که ذهن‌ها را هدف قرار دهد، همیشه برنده است. برای انتخاب نام غرفه‌تان زمان صرف کنید چون ذهنی که محصول شما را بپسندد با نامِ غرفه، شما را به یاد می‌سپارد. 
  4.  نام غرفه باید قابلیت تجاری بودن داشته باشد و استفاده از اسامی و یا صفات خاصی با رویکرد سیاسی، سرگرمی و مذهبی، برای یک برند تجاری که قصد فروش محصولاتش را دارد مناسب نیست.
  5. صفت یا نام اشخاص خاص نباشد. اشخاص خاص، سلبریتی‌ها و یا صفت‌هایی که دوست دارید با آن شما را بشناسند، نام مناسبی برای غرفه نیست. 

لینک غرفه: آدرسی که با آن غرفه شما در باسلام باز می‌شود. دقت داشته باشید این آدرس دیگر قابل تغییر نیست.

درباره غرفه:  در این کادر می‌توانید به اندازه حداکثر 140 کاراکتر درباره غرفه‌تان بنویسید.

نوع کسب و کار: در این کادر نوع کسب‌وکار خود را از بین دسته‌بندی پیش‌فرض انتخاب کنید.

در ادامه کادرهای تلفن همراه، آدرس و کدپستی را وارد کرده و در نهایت با زدن کلید “ثبت اطلاعات”، اطلاعات را ثبت و ذخیره کنید.

  • توجه داشته باشید که هماهنگی و راه ارتباط با شما (از جمله بازگشت محصول)، بر اساس مشخصات ثبت شده در این قسمت، خواهد بود.

در این قسمت کدملی و اطلاعات حساب شما دریافت می‌شود. دقت کنید که تسویه با شما از طریق شماره شبایی که وارد می‌کنید صورت می‌گیرد. شماره شبا در صورتی تایید می‌شود که شماره حساب، کد ملی و شماره همراه با هم همخوانی و متعلق به خود غرفه‌دار باشد. در نهایت با زدن کلید “ثبت اطلاعات” می‌توانید اطلاعات وارد کرده را ثبت و ذخیره کنید.

                                                                            
 
در قسمت سربرگ ارسال می‌توانید شهرهایی که امکان ارسال محصول‌تان را دارید مشخص کنید. اگر کالای فاسدپذیر و یا حجیم دارید و یا به هر دلیلی تنها می‌خواهید محصول‌تان به شهرستان‌های خاصی ارسال شود، در این بخش می‌توانید روی گزینه “شهرها را انتخاب می‌کنم” زده و شهرستان های مدنظر خود را انتخاب کنید. در صورتی که مایل هستید محصولات غرفه‌تان را به سراسر ایران ارسال کنید، گزینه “سراسر ایران” را انتخاب رکنید.
در همین صفحه می‌توانید هزینه‌ی ارسالی که مشتری در هنگام خرید باید پرداخت کند را تنظیم کنید. 3 گزینه ی پیک موتوری، پست سفارشی و پست پیشتاز به شما نشان داده می‌شود. برای هر کدام جداگانه تنظیمات را انجام دهید و هزینه ارسال کالا را مشخص کنید.
در صورتی که مایل هستید با سقفی از خرید توسط مشتری، ارسال‌تان را رایگان کنید روی کلید “تنظیمات ارسال رایگان” بزنید و مبلغ مورد نظر خود را تعیین و اطلاعات را ذخیره کنید.
در نهایت با زدن کلید “ثبت اطلاعات” می‌توانید اطلاعات وارد کرده را ثبت و ذخیره کنید.

تنظیم هزینه‌های ارسال:


این محتوای آموزشی، توسط ” مریم فیض بخش” تولید و با تایید باسلام منتشر شده است.
4.3 12 رای ها
امتیازدهی به مطلب بالا
guest
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
به بالای صفحه بردن