راهنمای جلب رضایت مشتری در سفارشات ثبت مشکل

راهنمای جلب رضایت مشتری در سفارشات ثبت مشکل

جلب رضایت مشتری از نکات مهم در کسب و کار به حساب میاد زیرا مشتری هست که به ما سود میرسونه و ایجاد اعتماد برای اون در نهایت میتونه به نفع ما تموم بشه.

توی هر نوع کسب و کاری این امکان وجود داره که مشتری به دلایل مختلف از محصول نارضایتی داشته باشه و خصوصا توی خرید اینترنتی احتمال بروز چنین مشکلی بیشتر از خرید حضوری وجود داره چون مشتری نتونسته محصول رو از نزدیک ببینه یا لمس کنه.

پیرو همین مسئله قانون تجارت الکترونیک هم حقی برای مشتری قائل شده تا اگر به هر دلیلی محصول خریداری شده رو نخواست بتونه اون رو مرجوع کنه و از این بابت ضرری متحمل نشه.

باسلام طبق قانون تجارت الکترونیک این حق رو برای مشتری قرار داده تا اگر نارضایتی ای از محصول داشت بتونه با استفاده از گزینه “ثبت مشکل” این نارضایتی رو به گوش ما برسونه و ما بتونیم رضایت اون مشتری رو جلب کنیم.

در مواجه با سفارشاتی که مشتری مشکلی رو بابت اون اعلام کرده بهتره قبل از اینکه پشتیبانی وارد عمل بشه خودمون بتونیم با مشتری به توافق برسیم و رضایتش رو بدست بیاریم، برای اینکار میتونید به وسیله قابلیت گفتگو، ابتدا بابت مشکل به وجود اومده ازشون عذرخواهی کنید و دلیل اعلام مشکل رو بصورت دقیق از مشتری جویا بشید.

شاید مشکلی که مشتری اعلام میکنه بخاطر عدم آگهی صحیح از محصول شما باشه پس توی مرحله اول سعی کنید با صحبت کردن رضایت مشتری رو جلب کنید و در نهایت اگر بابت سالم نبودن، مغایر بودن، کم بودن محصول و… نارضایتی ای داشتن، با برگشت بخشی از هزینه به مشتری رضایت اون رو دریافت کنید.

شما به وسیله کلیک روی گزینه مشاهده مشکل، میتونید از قابلیت عودت جزئی یا عودت کامل وجه به مشتری استفاده کنید