Search

در ارسال سفارش خوش قول و عمل باشید!

در ارسال سفارش خوش قول و عمل باشید!

در ارسال سفارش خوش قول و عمل باشید!

آماده‌سازی و ارسال به موقع محصولات برای مشتریان، یکی از اصول مشتری‌مداری و رازهای سودآوری است. در اینجا به سه نکته مهم اشاره می‌کنیم.

1- تغییر روش ارسال

پس از تأیید سفارش، می‌بایست سفارش مشتری را با همان روش انتخابی او (مانند پست یا پیک) ارسال کنید. اما اگر به هر دلیلی خواستید روش ارسال را تغییر دهید حتماً با مشتری خود گفتگو و هماهنگی کنید. در صورت رضایت مشتری به تغییر روش ارسال، به برنامه غرفه من وارد شوید و در بخش سفارشات، سفارش مشتری را انتخاب و از گزینه تغییر روش ارسال استفاده کنید.

2- ثبت کد رهگیری

پس از تأیید سفارش، اگر روش ارسال‌ پست یا تیپاکس باشد، کد رهگیری مرسوله را در قسمت مشخص شده ثبت کنید و سپس دکمه «ارسال کردم» را بزنید تا هم کد رهگیری برای سفارش شما ثبت شود و هم مشتری از آن باخبر گردد و خودش بتواند سفارش را رهگیری کند.

3- تأخیر در ارسال یا لغو سفارش

وقتی شما سفارشی را دریافت می‌کنید مهم‌ترین کار آماده‌سازی محصول و ارسال آن در همان مدت مشخصی است که خودتان اعلام و مشتری انتخاب کرده است. اما اگر به هر دلیلی نتوانستید در این مدت محصول را آماده و ارسال کنید، دو تا راه‌حل وجود دارد:

الف. تمدید مدت ارسال

از قسمت سفارشات برنامه غرفه من، آن سفارش را انتخاب کنید و روی دکمه «در ارسال این سفارش مشکلی دارم» را بزنید. سپس دلیل تأخیر و تعداد روزهایی را که برای تمدید فرصت نیاز دارید ثبت کنید و منتظر بمانید تا مشتری این تأخیر را ببیند و تأیید کند.

در این حالت، اگر مشتری تأخیر در ارسال را نپذیرد سفارش شما به صورت خودکار لغو می‌گردد.

ب. لغو سفارش

اگر با تمدید مدت آماده‌سازی و ارسال نیز نمی‌توانید محصول را آماده و ارسال کنید و می‌خواهید سفارش را لغو کنید، با استفاده از دکمه «در ارسال این سفارش مشکلی دارم» این بار «لغو سفارش» را انتخاب کنید..

در این صورت، سفارش لغو می‌شود و به اطلاع مشتری می‌رسد اما برای شما امتیاز منفی منظور می‌گردد که یکی از پیامدهای آن کمتر دیده شدن در نتایج سرچ و صفحات باسلام است.