برای تنظیم هزینه پستی محصولات، از طریق «تنظیمات غرفه» و قسمت «سربرگ ارسال» اقدام کنید.
در قسمت ارسال می‌توانید شهرهایی که امکال ارسال محصولتان را دارید مشخص کنید. در صورتی که امکان ارسال به سراسر کشور را دارید، گزینه سراسر ایران را کلیک کنید.
در همین صفحه می‌توانید هزینه‌ی ارسالی که مشتری در هنگام خرید باید پرداخت کند را تنظیم کنید.

 3 گزینه پیک موتوری، پست سفارشی و پست پیشتاز به شما نشان داده می‌شود که برای تنظیم هر کدام جداگانه تنظیمات را انجام دهید و مبلغ را مشخص کنید.

 

 

 

 


این محتوای آموزشی، توسط ” مریم فیض بخش” تولید و با تایید باسلام منتشر شده است.
کارمزد باسلام از فروش محصول با ارسال رایگان کاهش پیدا می‌کند. یعنی در فروش‌های با ارسال رایگان کارمزد به‌جای ۹ درصد، کارمزد سفارشات به 6 کاهش می‌یابد. این فرصتی است که باسلام برای خرید و فروش بیشتر و جلب رضایت خریداران و غرفه‌داران قائل شده است.
طبق آمار و اطلاعات بازار اجتماعی باسلام فروش غرفه‌های با ارسال رایگان تا ۳ برابر بیشتر می‌شود. چرا؟ چون بازدید خریداران اینترنتی از غرفه‌ی شما افزایش چشمگیری پیدا می‌کند.
 

این محتوای آموزشی، توسط ” مریم فیض بخش” تولید و با تایید باسلام منتشر شده است.
قطعا می‌دانید بسته‌بندی با کیفیت، باعث رضایت مشتری و سلامت محصول می‌شود. در ارسال سفارشات خود حتما نکات زیر را رعایت کنید.
* بسته‌بندی اصولی و صحیح ظروف شکستنی
* استفاده از کارتن‌های محکم در ابعاد مناسب ( متناسب با ابعاد محصولتان)
* بین محصولات شکستنی داخل کارتن، ضربه گیر قرار دهید.
* فضای خالی داخل کارتن را با ضربه گیرها پر کنید.
* در نظر گرفتن لبه‌های تیز وسایل بزرگ و مهار آنها توسط ضربه گیرها.
* بسته‌ باید ایمن باشد و تا رسیدن محصول شما به دست مشتری، از آن محافظت کند. ایمنی بسته‌ بندی، بسته به جنس کالایی که ارسال می‌کنید، فرق می‌کند، پس برای محصول خودتان بهترین نوع بسته ‌بندی را یاد بگیرید. همواره محصول خود را وسط کارتن بسته‌بندی قرار دهید و فاصله‌ی بین محصول و کارتن را با ابزار ساده‌ای که برای ضربه‌گیری موجود هست، پر کنید. می‌توانید بهترین روش بسته‌بندی را در دو فیلم زیر ببینید.
آموزش بسته‌بندی:

این محتوای آموزشی، توسط ” مریم فیض بخش” تولید و با تایید باسلام منتشر شده است.
برای ارسال‌های درون شهری می‌توانید از پیک موتوری، اسنپ باکس و آژانس استفاده کنید. همچنین می‌توانید خودتان شخصا محصولی که سفارش گرفتید را به دست مشتری برسانید تا در هزینه‌های ارسال صرفه جویی شود. برای ارسال برون‌شهری می‌توانید از پست، تیپاکس، باربری و چاپار استفاده کنید.
می‌توانید به لیست دفاتر پستی مراجعه کرده و از روی نقشه استان موردنظر را انتخاب و لیست دفاتر پستی را دانلود نمایید.
همچنین به لیست نمایندگی تیپاکس مراجعه کرده و شهر مورد نظر را جستجو کنید.
همچنین به لیست نمایندگی چاپار مراجعه کرده و شهر موردنظر را جستجو کنید.
 
1- می‌توانید از مسئول پست بخواهید تیک‌های خدمات اختیاری را غیر فعال کند تا هزینه ارسال شما کمتر شود.
2- کارتن، چسب و ملزومات بسته بندی (شانه تخم مرغ، پوشال، لفاف، روزنامه، نایلون حبابدار و هر نوع ضربه گیر) را همراه خود به اداره پست ببرید. این عمل، هزینه کارتن و بسته‌بندی شما را به شدت پایین می آورد. 
3- بسته بندی را خودتان انجام دهید و هزینه اضافه پرداخت نکنید( این کار را در دفتر پست و در مقابل مسئول باجه انجام بدید که کالا قبل از بسته بندی چک شود) معمولا دفاتر پستی بابت بسته‌بندی یک کارتن بین 1000 تا 3000 تومان هزینه دریافت می‌کنند که می توانید این هزینه را پرداخت نکنید.
4- کد رهگیری مرسوله پستی هیچ هزینه‌ای برای شما ندارد و دفاتری که بابت این خدمت، هزینه می‌گیرند تخلف می‌کنند.
5- محصولات مایعات و شکستنی جز ممنوعات پستی هستند و بابت ارسال آنها، 25% به نرخ پایه اضافه می‌شود (این گزینه در خصوص مایعات و شکستنی‌ها قانون پست است ولی در صورت توافق و آشنایی شما با مسئول پستی، این هزینه دریافت نمی‌شود)

پس از بسته‌بندی مطمئن و استاندارد، محصول خود را از طریق پست یا تیپاکس ارسال کنید. دقت کنید که بعد از ارسال، کد رهگیری دریافت خواهید کرد که می‌بایست این کد را در اپلیکیشن غرفه من ثبت کنید. مسیر ثبت کدرهگیری:  اپ غرفه >>سفارشات>>باز کردن سفارش مورد نظر>> وارد کردن کد رهگیری>> ارسال کردم.

 

 

به بالای صفحه بردن