باسلام یک بازار اجتماعی است؛ یعنی کالاها توسط خود کاربران در بازار عرضه می‌شوند، توسط خود آن‌ها قیمت‌گذاری می‌شود و پس از سفارش نیز توسط خود غرفه‌داران برای مشتری‌ها ارسال می‌شود. این یعنی خرید از چنین بازاری و فروش در چنین بازاری، به نسبت یک فروشگاه معمولی متفاوت است؛ چون در فروشگاه‌های دیگر، همه محصولات از تولیدکننده‌ها خریداری شده و در یک انبار مرکزی نگهداری می‌شوند و از آن پس نیز تولیدکننده‌ها نظارتی بر قیمت محصول خود، شیوه تبلیغش و همه اتفاقات بعدی ندارد و مشتری فقط با یک فروشنده بزرگ طرف است.
شیوه باسلام این است که دست غرفه‌دار را در قیمت‌گذاری، شیوه ارائه و معرفی محصول، شیوه تبلیغ و… باز می‌گذارد و نظارت بر یک به یک محصولات نیز انجام نمی‌شود. 
«فروشنده» در باسلام به آسانی غرفه می‌سازد؛ محصولاتش را بی‌واسطه در غرفه‌اش عرضه می‌کند و درباره محصولش با خریداران گفت‌وگو می‌کند.
«خریدار» در باسلام با دنیایی از کسب‌وکارهای کوچک رویارو می‌شود. تجربه‌های دیگر خریداران را می‌خواند و هزینه هر آنچه را می‌خواهد از پرداخت امن می‌پردازد.
«باسلام» تا هفت روز منتظر ثبت رضایت خریدار می‌ماند. اگر او ناراضی بود، هزینه‌اش را به او برمی‌گردند و اگر راضی بود، با غرفه‌دار تسویه حساب می‌کند.
بازار اجتماعی یعنی همه اعضا در این بازار نقش دارند. مشتری‌ها می‌توانند تصمیم بگیرند که پولشان را کجای ایران خرج کنند و در رونق اقتصاد شهرهای مختلف ایران نقش داشته باشند. غرفه‌دارها می‌توانند علاوه بر اینکه کسب‌وکار خودشان را رونق می‌دهند، به همدیگر کمک کنند، فعالیت‌های گروهی انجام بدهند، در تنظیم قیمت‌های محصولات سراسر ایران تاثیر داشته باشند و کارهای متنوع دیگر.
همه اعضای باسلام می‌توانند به سادگی با هم ارتباط برقرار کنند. برای محصول همدیگر نظر بدهند. مشتری‌ها می‌توانند تجربه خریدشان را برای همه منتشر کنند و با این کار به مشتری‌های دیگر و به خود غرفه‌دارها برای ارتقاء محصولشان کمک کنند.
۱- خریدار، هزینه سفارش (قیمت محصول + هزینه ارسال) را اینترنتی پرداخت می‌کند.
۲- غرفه‌دار پس از ارسال محصول از طریق شرکت پست یا شرکت حمل و نقل (مثل تیپاکس)، کد رهگیری را در قسمت خودش وارد می‌کند تا خریدار نیز مشاهده کند. برای اطلاع از هزینه ارسال و چگونگی تغییر آن می‌توانید از مطالب لینک زیر استفاده کنید:
۳- اگر غرفه‌دار باهماهنگی خریدار، از روش دیگری برای ارسال محصول استفاده کند، مانند تحویل حضوری یا پیک، لازم است از طریق پشتیبانی باسلام هماهنگ کند تا کد پیگیری ارسال ثبت شود.
۴- طبق قانون، خریدار پس از تحویل کالا در برخی محصولات تا ۷ روز فرصت حق انصراف دارد و اگر در این مدت، رضایت یا عدم رضایت خود را ثبت نکند، به صورت خودکار رضایت ثبت می‌شود تا تسویه آن امکان‌پذیر گردد. بنابراین، سفارشاتی با غرفه‌دار تسویه می‌شوند که کد رهگیری و ثبت رضایت داشته باشد.
۵- پس از درخواست تسویه مالی از طریق سربرگ مالی غرفه، تسویه مالی طی ۵ روز کاری انجام و مبلغ آن از طریق سامانه پایا به حساب غرفه‌دار واریز می‌شود.
۶- هزینه ارسال را مشتری پرداخت می‌کند اما مشخص کردن آن با غرفه‌دار است که می‌تواند آن را برای هر محصول و بر پایه وزن آن و تعرفه‌های پستی منطقه خود، از مسیر «تنطیمات غرفه> سربرگ ارسال» ثبت کند.
7- تمام تخفیفاتی که از طرف باسلام به مشتری اهدا می‌‍شود، با غرفه‌دار تسویه و پرداخت خواهد شد.

کارمزد باسلام در حالت پیش‌فرض ۹ درصد تا سقف ۳۹ هزار تومان و در صورتی که ارسال رایگان برای غرفه تنظیم شده باشد، ۶ درصد تا سقف ۳۹ هزار تومان می‌باشد. جزییات بیشتر را از اینجا بخوانید.

2.8 6 رای ها
امتیازدهی به مطلب بالا
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
به بالای صفحه بردن